ME 41

Şeffaf Epoksi 

TANIMI :

İki komponentlidir. Şeffaf zemin kaplaması olarak kullanılır. Mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasallara dayanıklıdır.

 

ÖZELLİKLERİ :

* Şeffaftır.

* Solvent içermez

* Yapışma mukavemeti yüksektir.

* Temizlenmesi kolaydır.

* Hijyenik koşullara uygundur.

* Aşınmaya dayanıklıdır.

* Kimyasallara karşı yüksek dayanım sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk  : 1,00-1,10 gr/cm³

UYGULAMA ŞEKLİ:

* Beton üzerine uygulama yapılacaksa betonun 28 günlük kürleşme süresini tamamlamış olması gereklidir. Yüzey, ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü hareketli parçadan arındırılmış olmalıdır. Kir, yağ ve boya basınçlı hava veya kumlama ile temizlenmelidir. Yüzeyde emilmiş yağ varsa yakılarak temizlenmelidir. 

* Her komponent önce kendi içinde karıştırılır. Ardından sertleştiricinin tamamı reçine üzerine dökülür ve homojen bir karışım elde edilene kadar mikser ile 400 devir/dk karıştırılır.

* Emici yüzeylerde (Beton, şap vb)  ilk katman olarak Mimpox ME 41 ile astarlama yapılmalıdır. Astar katın kurumasının ardından Mimpox ME 41 ile son kat şeffaf kaplama  yapılabilir.

* Beton yüzeylerin, epoksi harçlarının astarlanmasında; normal ve çok emici yüzeylerde, tüm iç ve dış mekanlarda, tesviye harçları ve harç kaplamaları için bağlayıcı olarak ve  ve  Epoksi ve Poliüretan sistemlerin ilk kat astarı olarak da kullanılabilir. Katsız olarak tek başına betonun tozumasını engellemek amacıyla da kullanılır.

SARFİYAT

Tozumazlık amaçlı kullanımda 0,300 kg/m2, kalın kaplama uygulamalarında 1,500 kg/m2 civarında

AMBALAJ

Toplam set ağırlığı : 18,00 kg veya 9,00 kg

Reçine                      : 12,00 kg veya 6,00 kg (Teneke Kova)

Sertleştirici              :   6,00 kg veya 3,00 kg (Teneke Kova)

RAF ÖMRÜ

Kuru ve serin yerde depolanmalıdır. Uygun depolama sıcaklığı 5°C ile 30°C arasındadır. Raf ömrü uygun koşullarda, orijinal ambalajında, açılmadan depolandığı takdirde 12 aydır.

DİKKAT

+5°C altında uygulama yapılmamalıdır. Farklı ortamlarda erken veya geç kuruma, sarfiyat miktarında artış gibi değişiklikler gözlenebilir. Uygulamada eldiven, koruyucu gözlük vb. ekipmanlar kullanılmalıdır. Cilt ile temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. Kurumuş aletler tiner vb. maddeler ile temizlenmelidir. Göz ile teması halinde doktora başvurunuz.