ME 12

Epoksi Nem Bariyeri

 

AÇIKLAMA :

Nem oranı yüksek olan zeminlerde nem bariyeri oluşturma amaçlı kullanılır.  Düşük viskozitelidir. Kürlenmesinde nemin de etkili olduğu özellikte bir astardır. Tüm kılcal ve kapiler boşlukları doldurarak nemin epoksi kaplamasına zarar vermesini engeller. 

 

ÖZELLİKLERİ :

* Solvent içermez

* Nemli yerlere mükemmel yapışma sağlar.

* Aşınmaya dayanıklıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk  : 1,0-1,1 gr/cm³

Kapta kalma süresi  : 30-40 dakika

Kürleşme zamanı : Yaklaşık 12 saat

UYGULAMA ŞEKLİ:

* Yüzey temiz, kuru, çatlaksız, sağlam olmalıdır.

* Yüzeyde toz, yağ ve kir olmamalıdır.

* Eski yapıştırıcı kalıntıları, tesviye şapı artıkları ve zemin kaplama artıkları mutlaka sökülmelidir. 

* Özellikle zemindeki neme karşı bariyer olarak kullanılacaksa, her zaman 2 kat halinde uygulanmalıdır. İkinci kat, ilk kat tamamen kuruduktan sonra (iki kat uygulaması arasındaki zaman 48 saati geçmemek şartıyla) uygulanmalıdır.

* Self levelling şap altında nem bariyeri olarak kullanılacaksa  kurumadan önce 0,3-0,7mm tanecik boyutundaki, 2kg/m2 kullanımla kumlanmalıdır. 

SARFİYAT

Yüzey emiciliğine bağlı olarak yaklaşık 0,25-0,35 kg/m2

AMBALAJ

Toplam set ağırlığı : 20,0kg veya 10,0kg

Reçine                     : 13,00kg veya 6,50 kg (Teneke Kova)

Sertleştirici             : 7,00kg veya 3,50 kg (Teneke Kova)

RAF ÖMRÜ

Kuru ve serin yerde depolanmalıdır. Uygun depolama sıcaklığı 5°C ile 30°C arasındadır. Raf ömrü uygun koşullarda, orijinal ambalajında, açılmadan depolandığı takdirde 12 aydır.

DİKKAT

+5°C altında uygulama yapılmamalıdır. Farklı ortamlarda erken veya geç kuruma, sarfiyat miktarında artış gibi değişiklikler gözlenebilir. Uygulamada eldiven, koruyucu gözlük vb. ekipmanlar kullanılmalıdır. Cilt ile temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. Kurumuş aletler tiner vb. maddeler ile temizlenmelidir. Göz ile teması halinde doktora başvurunuz.