ME 10

Solventsiz Epoksi Astar

 

TANIMI :

İki komponentlidir. Solvent içermeyen epoksi esaslı yüzey emprenye astarıdır. Mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasallara dayanıklıdır.

 

ÖZELLİKLERİ :

* Solvent içermez

* Yapışma mukavemeti yüksektir.

* Temizlenmesi kolaydır.

* Hijyenik koşullara uygundur.

* Aşınmaya dayanıklıdır.

* Kimyasallara karşı yüksek dayanım sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk  : 1,00-1,10 gr/cm³

UYGULAMA ŞEKLİ:

* Uygulama yapılacak betonun 28 günlük kürleşme süresini tamamlamış olması gereklidir. Yüzey, ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü hareketli parçadan arındırılmış olmalıdır. Kir, yağ ve boya basınçlı hava veya kumlama ile temizlenmelidir. Yüzeyde emilmiş yağ varsa yakılarak temizlenmelidir. 

* Beton yüzeylerin, epoksi harçlarının astarlanmasında; normal ve çok emici yüzeylerde, tüm iç ve dış mekanlarda, tesviye harçları ve harç kaplamaları için bağlayıcı olarak ve  ve  Epoksi ve Poliüretan sistemlerin ilk kat astarı olarak kullanılır. Katsız olarak tek başına betonun tozumasını engellemek amacıyla da kullanılabilir.

* Her komponent önce kendi içinde karıştırılır. Ardından sertleştiricinin tamamı reçine üzerine dökülür ve homojen bir karışım elde edilene kadar mikser ile 400 devir/dk karıştırılır.

* İki komponentin karışımıyla hazırlanmış malzeme rulo, fırça veya mala yardımı ile uygulanabilir. Kaymayı azaltmak veya önlemek için kaplama üzerine kum serilebilir. Bu işlem kaplama uygulamasından 15–30 dakika sonra yapılmalıdır. Aksi takdirde kum tanecikleri malzemenin içine gömülebilir.

SARFİYAT

Yüzey emiciliğine bağlı olarak yaklaşık 0,20-0,35 kg/m2

AMBALAJ

Toplam set ağırlığı : 20,0kg veya 10,0kg

Reçine                  : 13,28kg veya 6,64 kg (Teneke Kova)

Sertleştirici            : 6,72kg veya 3,36 kg (Teneke Kova)

RAF ÖMRÜ

Kuru ve serin yerde depolanmalıdır. Uygun depolama sıcaklığı 5°C ile 30°C arasındadır. Raf ömrü uygun koşullarda, orijinal ambalajında, açılmadan depolandığı takdirde 12 aydır.

DİKKAT

+5°C altında uygulama yapılmamalıdır. Farklı ortamlarda erken veya geç kuruma, sarfiyat miktarında artış gibi değişiklikler gözlenebilir. Uygulamada eldiven, koruyucu gözlük vb. ekipmanlar kullanılmalıdır. Cilt ile temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. Kurumuş aletler tiner vb. maddeler ile temizlenmelidir. Göz ile teması halinde doktora başvurunuz.