Cerepur Seal 1K+ 

Gözenekli ve Gözeneksiz Alt Katmanlar ile Kuru ve Yaş Beton İçin Düşük

Viskoziteli, Poliüretan Esaslı Astar / Beton Sızdırmazlık Malzemesi

 

Ürün Tanımı

CEREPUR SEAL 1K+ tek komponentli, düşük viskoziteli, poliüretan esaslı bir astar malzemesidir. Farklı :pteki pek .ok alt katmana uygulanabilir. Ürünün öne çıkan özelliği, çok düşük viskoziteli olması ve kürlenme hızını dengelemesidir. Bu sayede, gözenekli (gözenek durumu nasıl olursa olsun) ya da gözeneksiz (cam, metal gibi), hemen her tür yüzeyi bütünsel/kesintisiz ve homojen olarak mükemmel şekilde kaplar ve emprenye eder. Ana katın atılması gecikse de sorun oluşturmaz.

Alt katmanın dayanıklılığını arttıran düşük maliyetli etkin bir su sızdırmazlık malzemesi olarak kuru, yaş, hatta taze beton üzerine de uygulanabilir.

Kürlenmiş film üstün düzeyde mekanik özelliklere sahiptir. Uzama %>300, gerilme mukavemeti ise 30 N/mm2’ nin oldukça üzerindedir. Alt katmanın gözenek durumuna göre, 100-200gr/m2 sarfiyatla fırça veya rulo ile uygulanır.

Yapışma kuvveti, ΕΟΤΑ (Avrupa Teknik Onay örgütü) standartları kapsamında talep edilen değerlerin üzerindedir

Uygulama Alanları

Astar olarak uygulama alanları:

• Beton yapılar (nemli, yaş veya ıslak beton),

• Seramik karolar,

• Cam, mermer ve metal gibi gözeneksiz katmanlar.

 

Beton su sızdırmazlık malzemesi olarak da

kullanılabilir.

Sınırlamalar

Güneşe açık alanlarda kullanıldığında rengi solar. Ancak bu tamamen

görsel bir değişikliktir, performansı hiçbir şekilde etkilenmez.

 

Özellikleri ve Avantajları

• Tek komponentlidir,

• Düşük viskozitelidir,

• Yaş/ıslak beton dahil, her tür yüzeye kolaylıkla uygulanabilir,

• Camsı, gözeneksiz alt katmanlara bile güçlü bir şekilde yapışır,

• Yüzeyi bütünsel/kesintisiz ve homojen olarak mükemmel şekilde kaplar ve emprenye eder,

• Ana katın atılması gecikse de sorun oluşturmaz.

• Elastikir.

• Çok sayıda renk macunu (pigment) mevcuttur,

• Beton sızdırmazlığı ve korunması yönünde düşük maliyetli çözüm sunar

 

 

Uygulama Detayları

Yüzey, mümkünse yüksek basınçlı bir yıkayıcı kullanılarak temizlenmeli; yağ, gres, yakıt ve parafin kalıntıları çıkarılmalı, ayrıca kalıp ayırıcı maddelerden, çimento artıkları, talaşlar, gevşek parçacıklar ve kürlenmiş membranlardan da tamamen arındırmalıdır. Yüzey bozuklukları için kumla işlem görmüş CEREPUR SEAL 1K+ kullanılması önerilir.  Fırça veya rulo ile uygulayınız. Kürlenince ana membranın uygulamasına geçebilirsiniz.

Yüzey Hazırlığı

Yüzey, mümkünse yüksek basınçlı bir yıkayıcı kullanılarak temizlenmeli; yağ, gres, yakıt ve parafin kalıntıları çıkarılmalı, ayrıca kalıp ayırıcı

maddelerden, çimento artıkları, talaşları, gevşek parçacıklar ve kürlenmiş membranlardan da tamamen arındırmalıdır. Yüzey bozuklukları ve çatlakları uygun ürünlerle doldurularak onarılmalıdır.

 

Astarlama: Yüzey durumuna göre CEREPUR® PRIMER 2K+, CEREPUR® PRIMER U 2K+, veya CEREPUR® SEAL 1K+ kullanınız.

 

Karıştırma: Düşük hızda .alışan (300 devir/dakika) elektrikli bir karıştırıcı kullanınız. İsteğe bağlı olarak %5-10 oranında SOLVENT-01 ile inceltilebilir. Havasız püskürtme uygulamasında SOLVENT-01 ile %10 inceltiniz.

 

Uygulama: Malzemeyi rulo veya fırçayla en az iki kat sürünüz. Katlar arasında 6-24 saat bekleyiniz. Eğer süreyi aşmışsanız (Örneğin 4 günden fazla bir zaman geçmiş ise) veya katlar arasındaki yapışmadan emin değilseniz CEREPUR PRIMER U 2K+ kullanınız.

Temizlik

Alet ve ekipmanı ince kağıt havluyla temizleyiniz, ardından SOLVENT-01 ile siliniz. Ruloları temizlemeye çalışmayınız, ikinci kez kullanılamazlar.

 

Ambalaj

5L

Raf ömrü

Açılmamış orijinal kovalarında, 5C ile 25C arası sıcaklıktaki kuru ortamlarda minimum 12 ay saklanabilir. Açılan kovadaki malzeme mümkün olduğunca en kısa sürede kullanılmalıdır.

 

Güvenlik önlemleri

Uçucu yanıcı solventler içerir. Uygulama sırasında sigara içilmemeli ve çıplak alevden uzakta, iyi havalandırılmış ortamlarda çalışılmalıdır. Kapalı alanlarda sürekli havalandırma yapılmalı ve karbon akVf maskeler kullanılmalıdır. Çözücülerin

havadan daha ağır olduğu ve bu nedenle zemin üzerinde dolanım yapacağı unutulmamalıdır. Satıcınızdan Güvenlik Bilgi Formunu (SDS) isteyiniz.

Cerepur-1K+.jpg